Film promujący studia indologiczne na UWr

with Brak komentarzy

Absolwenci studiów filologii indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na do studiowania indologii!

Z przyjemnością przedstawiamy film promujący studia indologiczne w Zakładzie Filologii Indyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego stworzony przez nasze studentki. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu jest mgr Sandra Sznyr. Do podjęcia studiów indologicznych zaprasza również nasza kadra, a wspiera ją w tym Konsul Honorowy Republiki Indii Kartikey Johri, lektor języka hindi i przyjaciel Wrocławskiej Indologii.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Czy można połączyć go z innymi pasjami, takimi jak: śpiew, tatuatorstwo, joga, moda, film, podróże, tłumaczenia, filozofia, turystyka? Odpowiedzi na te pytania znadziecie w filmie!

Studia indologiczne to nie tylko nauka języków: hindi, sanskrytu i urdu. To również studia kulturoznawcze, począwszy od czasów starożytnych – zgłębianie zagadnień obyczajowo-religijnych i norm społecznych – aż po problematykę współczesną, w tym aktualne problemy społeczne i polityczne. To również historia Półwyspu Indyjskiego, której świadectwem są liczne zabytki architektury, czy bogactwo sztuk performatywnych, audiowizualnych i plastycznych. To również studia literaturoznawcze, czyli lektura oryginalnych tekstów skomponowanych w języku wedyjskim, sanskrycie czy hindi. A przede wszystkim to okazja do poznania innych pasjonatów Orientu i rozwijania kreatywności, czego dowodem jest poniższy film.

Z dumą prezentujemy owoc pracy naszych studentek!

Pomysł i realizacja: Sandra Sznyr

Zdjęcia: Sandra Sznyr, Margita Filipek i Patrycja Policha

Recytacja i śpiew: Martyna Kogut

W filmie wystąpili

Absolwentki filologii indyjskiej UWr: Sandra Sznyr, Martyna Kogut, Patrycja Policha, Weronika Niepomnik

Pracownicy Zakładu Filologii Indyjskiej UWr: dr Nina Budziszewska, dr Teresa Miążek, prof. Przemysław Szczurek

oraz Honorowy Konsul Indii w Polsce Kartikey Johri