Drzwi Otwarte na kierunku filologia indyjska

with Brak komentarzy

W sobotę 1 kwietnia pracownicy Zakładu Indologii oraz studenci filologii indyjskiej spotkali się z kandydatami na studia na naszym kierunku w ramach Dni Otwartych.

Kierownik Zakładu, prof. Przemysław Szczurek, przedstawił program studiów, zwracając uwagą na jego różnorodność (możliwość nauki nie tylko wiodących języków: sanskrytu i hindi, a opcyjnie także urdu, ale też kultury, obyczajowości, sztuki, historii i literatury Indii starożytnych i współczesnych). Poza tym kandydaci na studia poznali ofertę wyjazdów stypendialnych do Indii, programu Erasmus+ oraz Most.

Do studiowania na naszym kierunku zachęcali też studenci. Pani Dagmara Zajko oraz pan Piotr Danicki z 3 roku indologii pokazali swoje zdjęcia z niedawnej wyprawy do Indii, niezwykle barwnie opowiadając o swoich doświadczeniach i odwiedzonych miejscach.